Şirkette Çalışacak Yabancı Personeller İçin Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Şirkette Çalışacak Yabancı Personeller İçin Çalışma İzni Nasıl Alınır?

sirketcalisanpersonelÜlkemiz de gerek dili, gerekse bilgi donanımından şirketinizde faydalanmak istediğiniz yabancı uyruklu personellerin sayısı oldukça artmıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yabancı uyruklu personeller için şirketlere belirli kıstaslar sunmuştur. Unutulmamalıdır ki çalışma izinleri personele değil işverenler verilir. Yani çalışma izni aldığınız personeliniz şirketiniz bünyesi dışında çalışamaz. İzni biten ve çalışma akdini sonlandıracağınız personeliniz en geç 15 gün içerisinde ülkeyi terketmek zorundadır.

Şirketinizin herhangi bir departmanın da geçerli sebepler sunarak izin alma hakkına sahipsiniz. Çalışma izni bulunmayan personel için de her bir yabancı için, 8.381 TL idari para cezası verilmektedir. Şirketinizin son dönem cirosu , ödenmiş sermaye miktarınız ve Türk personel sayınıza bakılarak çalışma izni verilmektedir. Bu kıstaslar hakkında genel bilgi almak için lütfen irtibat numaralarımız dan bilgi alınız.

Çalıştırmak istediğiniz personelin iki şekilde başvuru hakkı bulunmaktadır. Ülkemiz Göç idarelerinden alınan ikamet ( oturma ) izni bulunuyorsa yurt içinden , vize ile gelmiş veya deport durumuna gelmiş personelleriniz içinde yurt dışında ki Türk büyükelçiliklerinden alınan izin ile çalışma izni alınmaktadır.

Verdiğimiz Hizmetler;

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.