Yabancı Şirket Ortağına Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancı Şirket Ortağına Çalışma İzni Nasıl Alınır?

sirketortagi1Ülkemizde yatırım yapan, şirket açan yabancu uyruklu vatandaşların özellikle imza sürkülerinde yetkili olan kişilerin çalışma izni alma zorunluluğu vardır. Peki şirket sahibi , ortağı olan kişiler nasıl çalışma izni alabilir.

Öncelikle şirket hissenizin % 40 ‘dan az olmamak şartı aranmaktadır. Daha sonra şirketinizin ödenmiş sermayenizin 100 Bin TL ödenmiş sermayesi olması yeterlidir. Normal şartlarda zorunlu olarak kılınan 5 Türk personel sayısı ilk 6 ay için sizde geçerli olmayacaktır. Ödenmiş sermayenizin 100 Bin TL’den az olması durumunda ise geçmiş cironuzun en az 800 Bin TL olmasına dikkat edilir.

Belirtilen bu kriterler doğrultusunda herhangi bir sorun bulunmuyor ise yabancı uyruklu vatandaşlar için, Göç İdarelerinden alınan ikamet tezkereleri var ise Yurt içinden , ikamet tezkereleri bulunmuyor ise de ülkelerinde ki Türk Büyükelçiliklerinden yapılan başvuru ile ( yurt dışı başvurusu ) çalışma izni alınabilir.

Ülkesinde bulunan sorunlar sebebiyle ülkesine gidemeyen , ikamet tezkeresi de bulunmayan yabancılar içinde belirtilen bazı ülkeler bünyesi üzerinden yapılan örneğin ; Libya , Suudi Arabistan vb. başvurular ile çalışma izni alınmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Best Danışmanlık güçlü referansları ve deneyimli uzman kadrosu ile aklınıza takılan her soru için size hizmet vermeye hazırdır.

Verdiğimiz Hizmetler;

No Comments

Post A Comment