Geçici Koruma Kartı

Geçici Koruma Kartı

gecici-koruma-akrti-300x189Geçici Koruma Kartı Başvuruları

Geçici Koruma Kartı, ülkesinden ayrılmak zorunda kalan, ayrılmaya zorlanmış, terk ettiği ülkeye bir daha geri dönemeyen, şahsi olarak ya da toplu olarak Türkiye sınırlarına gelen ya da ülke sınırları içerisinde farklı şekillerde giren insanların koruma talepleri bireysel olarak dikkate alınmayan ve incelenmeyen yabancılara uygulanma özelliği olan sistemdir. Bizde www.calisma-izinleri.com olarak farklı ülkelerden ülkemize girmek isteyen mültecilere Geçici Koruma Kartı uygulaması için çalışma yapmaktayız.

Firma olarak ülkemizin jeopolitik konumu gereği birçok ülkeden mültecinin uğrak noktası haline gelen ülkemize girmek isteyenleri, ülkemizin verdiği yasal izinlere göre Geçici Koruma Kartı girişimlerinde bulunmaktayız. Son zamanlarda özellikle Suriye’ deki insanların ülkemize kabul edildiği kaçınılmaz bir gerçektir. Buna nazaran Suriye’ den ülkemize gelen bu mültecilere koruma kartı sağlamak için firma olarak aracılık yapmaktayız. Ülkemizde geçici koruma 6458 sayılı yabancılar ve uluslararası koruma kanunun 91. maddesi uyarınca 22 Ekim 2014 tarihinde resmi gazete yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir.

Biz de firma olarak bu kanun yürürlüğe girdiği günden bu yana bu işi en iyi şekilde yapmaktayız. Firma olarak ülkemize gelen mültecilere sağladığımız geçici koruma kartı ile onların bir daha kendi istekleri dışında ülkelerine geri gönderilmemelerini garanti altına almış olmaktayız. Geçici Koruma bu nedenle insan hayatının ne kadar önemli olduğunu öne çıkarmaktadır. Firma olarak bize müracaat eden tüm mültecilere bu kartı sağlamak için gerekli çalışmaları yasal olarak sağlamaktayız. Bize verilen imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışmaktayız. Firmamıza müracaat eden yabancılara sağladığımız geçici koruma kartı ile aynı zamanda sağlık, eğitim, sosyal yardım, dil yardımı gibi alanlarda da temel hak ve hizmet alabilmelerini sağlamaktayız.

Geçici Koruma Kartı Nasıl Alınır?

Best Danışmanlık olarak geçici koruma kartı müracaatı esnasında bir takım bilgileri kişilerden talep etmekteyiz. Ad, soyad, doğum yılı, doğum yeri gibi bilgileri belgeleyen bir belge olması gerekmektedir. Eğer bu bilgileri kanıtlayan belge yok ise yine talepleri almaktayız ve verilen bilgileri esas görmekteyiz. Aldığımız talepleri gerekli yerlere kayıtlarını oluşturduktan sonra ülkemizde yabancılara verilen kimlik kartını oluşturmaktayız. Ülkemizde yabancılara verilen kimlik kartları 98 ile başlaması zorunlu olduğu için ona göre sistemimiz otomatik kimlik numarasına entegre edilmiştir.

No Comments

Post A Comment